Parafia Św. Ludwika we Włodawie

20 listopada 2022

 1. Nabożeństwa wypominkowe codziennie o godz. 17:15.
 2. Spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas VII jutro (21.11) o godz. 19:00 w kościele.
 3. We wtorek (22.11) przypada wspomnienie św. Cecylii, patronki muzyków. Spotkanie muzyków parafialnych: chóru Magnificat, zespołu Tehalim i zespołów muzycznych działających przy wspólnotach po mszy św. wieczornej w klasztorze.
 4. Kolejne spotkanie Paulińskiej Szkoły Liturgicznej w piątek (25.11) o godz. 19:00 w klasztorze.
 5. Eucharystyczny Ruch Młodych zaprasza na zabawę andrzejkową dzieci od III do VII klasy szkoły podstawowej. W tym roku zabawa odbędzie się w parafii Najświętszego Serca Jezusowego. Rozpoczęcie w sobotę (26.11) o godz. 14:50 pod kościołem NSJ. Zakończenie ok. 18:00. Składka 10 zł. Zapisy w zakrystii ministranckiej.
 6. Spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas VIII w przyszłą niedzielę (27.11) o godz. 17:00 w klasztorze.
 7. Od przyszłej niedzieli rozpoczynamy adwent. Rekolekcje adwentowe w naszej parafii rozpoczną się od drugiej niedzieli adwentu. Poprowadzi je ks. Piotr Kabulski z Warszawy.
 8. Następna niedziela będzie ostatnią w miesiącu - msza św. w intencji dobrodziejów parafii i klasztoru o godz. 7:00, taca będzie przeznaczona na cele remontowe.
 9. Konferencja Episkopatu Polski wydała oświadczenie w związku z nasilającymi się atakami na św. Jana Pawła II i niesłusznymi oskarżeniami pod jego adresem. Z tekstem można zapoznać się TUTAJ.
 10. Zmarł o. Stanisław Jarosz, były przeor klasztoru włodawskiego i proboszcz naszej parafii. Organizujemy wyjazd delegacji na pogrzeb w środę (23.11) na Bachledówce k. Zakopanego. Szczegółowe informacje i zapisy na wyjazd w zakrystii ministranckiej. Także w naszym kościele celebrowana będzie msza św. żałobna w tym samym czasie, co pogrzeb.
 11. W minionym tygodniu pożegnaliśmy zmarłych: Mirosława Chądzela i Annę Zarembę. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie...

Z życia parafi

Pomnik o. Kajetana Młynarskiego

Pomnik o. Kajetana Młynarskiego

Niewiele osób w naszym mieście wie, że Włodawa ma swojego Męczennika. Jest...

Więcej
Bierzmowanie 2022 - Spotkania w grupach

Bierzmowanie 2022 - Spotkania w grupach

Harmonogram spotkań dla rodziców i kandydatów mających przyjąć sakrament...

Więcej
I Komunia św.

I Komunia św.

Informacje o przygotowaniu do I Komunii Świętej i terminach spotkań znajdują...

Więcej