Parafia Św. Ludwika we Włodawie

27 listopada 2022

  1. Nabożeństwa wypominkowe codziennie o godz. 17:15.
  2. Dziś młodzież z naszej parafii rozprowadza przed kościołem zdrapki i kalendarze adwentowe, które mogą nam pomóc w przeżyciu rozpoczynającego się okresu oczekiwania na święta Bożego Narodzenia. Zebrane ofiary będą wsparciem w organizacji parafialnego wyjazdu na ferie zimowe.
  3. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Nabożeństwa okolicznościowe po mszach św. o godz. 9:00. Odwiedziny chorych w tym miesiącu wyjątkowo są przeniesione i odbędą się przed samymi świętami Bożego Narodzenia.
  4. Godzina Święta w czwartek (1.12) od 23:00.
  5. Msze święte roratnie będę odprawiane od poniedziałku do piątku o g. 18:00. Szczególnie zapraszamy dzieci do wspólnego oczekiwania na narodziny Pana Jezusa i zachęcamy do przygotowywania kolorowych serc z zapisanymi dobrymi uczynkami i imieniem, aby wylosować rodzinę, która na jeden dzień weźmie do swojego domu figurkę Matki Bożej. Nasz prezent z dobrych uczynków jak co roku w święta przystroi choinkę przy szopce w naszym kościele.
  6. Za tydzień (4.12) rozpoczniemy rekolekcje adwentowe. Poprowadzi je ks. Piotr Kabulski z Warszawy. W niedziele zwykły rozkład nabożeństw, od poniedziałku do środy dodatkowa msza św. o godz. 16:00. Nauki rekolekcyjne na wszystkich mszach św. Do spowiedzi zapraszamy we wtorek w godz.: 15:00 – 16:00 i 17:00 – 18:00. W tym dniu będą spowiadać także księża z dekanatu.
  7. Serdecznie zapraszamy młodzież męską (od klasy maturalnej), która rozeznaje swoją drogę życiową, na czas modlitwy i skupienia, czyli rekolekcje na Jasnej Górze w dniach 9-11 grudnia 2022 r. Koszt - ofiara dobrowolna. Więcej szczegółów na stronie internetowej: powolania.paulini.pl
  8. Wizytę duszpasterską rozpoczniemy 27 grudnia. Pozostajemy przy dotychczasowej formie odwiedzania parafian według stworzonej w ostatnich latach listy. Jeśli ktoś chce dopisać się do istniejącej listy, lub z niej wykreślić, można to uczynić z pomocą formularzy, które znajdują się na stoliku z prasą.
  9. W zakrystii ministranckiej do nabycia są świece Caritas i opłatki na wigilijny stół.
  10. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Bazylego Korzeniewskiego a na Bachledówce odbył się pogrzeb o. Stanisława Jarosza. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…

Z życia parafi

Pomnik o. Kajetana Młynarskiego

Pomnik o. Kajetana Młynarskiego

Niewiele osób w naszym mieście wie, że Włodawa ma swojego Męczennika. Jest...

Więcej
Bierzmowanie 2022 - Spotkania w grupach

Bierzmowanie 2022 - Spotkania w grupach

Harmonogram spotkań dla rodziców i kandydatów mających przyjąć sakrament...

Więcej
I Komunia św.

I Komunia św.

Informacje o przygotowaniu do I Komunii Świętej i terminach spotkań znajdują...

Więcej