Parafia Świętego Ludwika we Włodawie




Ogłoszenia Parafialne

Niedziela 

1. W dniu dzisiejszym zapraszamy uczestników pielgrzymki pieszej z Włodawy na Jasną Górę na spotkanie pielgrzymkowe. Rozpocznie się ono Mszą św. o godz. 16.00, następnie agapa w klasztorze.

 

2. Jutro obchodzić będziemy święto św. Stanisława Kostki, patrona polskiej młodzieży. Podczas Mszy św. o godz. 18.00 lektorzy i ministranci rozpoczną kolejny rok posługi w naszym kościele. Dzieci i młodzież wraz z rodzicami zapraszamy do uczestnictwa we Mszy św.

 

3. W dniach 22-24 września odbędzie się we Włodawie kolejna, XVIII edycja Festiwalu Trzech Kultur. Również w naszym kościele i klasztorze przewidziane są wystawa, sesja naukowa o żyjącym w XVII w. włodawskim kaznodziei Andrzeju Węgierskim, a także koncerty: w sobotę o godz. 19.00 i w niedzielę o godz. 13.30 – katecheza festiwalowa z udziałem zespołu „Dzieci z Brodą”, oraz oratorium maryjne „Korona” w 300. rocznicę koronacji cudownego obrazu Matki Bożej na Jasnej Górze. Szczegółowe informacje o imprezach festiwalowych znajdują się na plakatach. W związku z festiwalem informujemy, że w przyszłą niedzielę nie będzie Mszy św. o godz. 16.00. Intencja z godz. 16.00 zostanie odprawiona o godz. 18.00.

 

4. W przyszła niedzielę, 24 września, w parafii Najświętszego Serca Jezusowego, o godz. 15.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i Msza św. w intencji dzieci i młodzieży. Na czuwanie zaprasza grupa modlitewna „Matki w Modlitwie”.

 

5. Zachęcamy do nabywania diecezjalnego tygodnika „Echo Katolickie”. W zakrystii są do nabycia kalendarze na rok 2018.

 

6. Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w pomoc przy parafii i klasztorze, paniom sprzątającym kościół i jego otoczenie, ofiarodawcom kwiatów i dobrodziejom. W ubiegłym tygodniu wróciły do kościoła dwa ołtarze, w ostatnim czasie poddane konserwacji: stoły ołtarzowe z obrazami św. Augustyna i św. Jana Nepomucena. Ponadto dobiega końca remont kaplicy na cmentarzu parafialnym, a także nowe, wyłożone kostką alejki na cmentarzu. W intencji naszej parafii módlmy się: Zdrowaś Maryjo …


powrót