Parafia Świętego Ludwika we Włodawie
Ogłoszenia Parafialne

IV Niedziela Wielkanocna 

 

 1. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych codziennie w naszej świątyni o godz. 17:30
 2. Dzisiaj o 15:00 zapraszamy do Kościoła na głoszenie Dobrej Nowiny. Rozpoczynamy Koronką do Bożego Miłosierdzia.
 3. W poniedziałek 8 maja przypada Uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.
 4. W piątek 12 maja po wieczornej Mszy św. spotkanie z Rodzicami kandydatów do Bierzmowania w klasztorze
 5. W sobotę 13 maja zapraszamy na wieczorną Mszę św. po której wyruszy Procesja Maryjna ulicami naszego miasta. Przejdziemy ulicami: Kościelną, Kościuszki, Rynek, Piłsudskiego, Okunińską, Konopnickiej, Jasną, Czerwonego Krzyża, ks. Sanguszki, Żeromskiego, Reymonta, Piłsudskiego, 11-listopada i zakończymy Apelem Jasnogórskim przy figurze przed kościołem. Zachęcamy do udekorowania okien na trasie procesji oraz do zabrania świec.
 6. W przyszłą niedzielę 14 maja będzie miało miejsce poświęcenie pól w Szumince. Rozpocznie się ono przy krzyżu (u Państwa Gawrońskich) o godz. 13:15, a zakończy Mszą św. ok. godz. 14 przy kapliczce w Szumince. W związku z tym nie będzie Mszy w kaplicy w Susznie. Poświęcenie pół w Susznie będzie w niedzielę 21 maja.
 7. Również w niedzielę 14 maja o godz. 10:30 odbędzie się Uroczystość I Komunii Św. Po raz pierwszy do Komunii Św. przystąpi 110 dzieci, w związku z tym możliwość wejścia do środka Kościoła, tylko dla dzieci i wybranych bliskich!!!! Wszystkich prosimy o modlitwę w intencji dzieci, które po raz pierwszy przyjmą prawdziwe Ciało i Krew Pana Jezusa. Również w związku z I Komunią, tego dnia Msza Święta dla dzieci, będzie odprawiona wyjątkowo o godz. 12:15.
 8. Próby przed I Komunią Świętą w Kościele św. Ludwika: 8 maja (poniedziałek) – 18:45 - tego dnia także spotkanie z fotografem, 9 maja (wtorek) – 18:45 10 maja (środa) – 18:45, 11 maja (czwartek) PRÓBA GENERALNA – 18:45.
 9. Pierwsza spowiedź dzieci komunijnych w piątek 12 maja. Szkoła Podstawowa nr 2 – godz. 15:15 Szkoła Podstawowa nr 3 – godz. 16:00
 10. Dziękujemy za otwartość Waszych serc, która wyraziła się w konkretnej pomocy:        

- O. Rober dziękuję za złożone ofiary na nasze misje paulińskie w Kamerunie w wysokości 7818 zł

- do puszek 3 maja na rzecz ofiar konfliktu zbrojnego w Aleppo złożone zostało 2885, 55 zł

- a taca inwestycyjna na spłatę kolejnej raty kredytu i prace konserwatorskie elementów wyposażenia naszej świątyni wyniosła 9513,21 zł

Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

 1.  W związku z jubileuszem 300-lecia koronacji Obrazu Jasnogórskiego, zapraszamy do udziału w parafialnej Pielgrzymce na Jasną Górę w dniach 7/8 czerwca. Zapisywać można się w zakrystii.
 2.  Dziękujemy za Waszą życzliwość, troskę i pomoc przy kościele, w parafii oraz klasztorze. W każdą ostatnią niedzielę miesiąca o godz. 7.00 jest odprawiana Msza św. w intencji tych, którzy wspierają nasz klasztor i parafię swoimi modlitwami, cierpieniem i ofiarami. W intencji Dobrodziejów i całej naszej parafii módlmy się wspólnie Zdrowaś Maryjo...


powrót