Parafia Świętego Ludwika we Włodawie
OGŁOSZENIA PARAFIALNE

17 marca 2019

II Niedziela Wielkiego Postu

1. W dniu dzisiejszym, zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią, odbędzie się doroczna zbiórka ofiar w celu pomocy w ewangelizacji w krajach misyjnych, zwana Ad Gentes oraz wsparcie rodzin chrześcijańskich w zniszczonej Syrii.

2. W piątki Wielkiego Postu w naszym kościele nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 8.30, 16.00 - dla dzieci, 17.15 - dla dorosłych, 19.00 - dla młodzieży. Również we wszystkie niedziele Wielkiego Postu nabożeństwo Gorzkich Żali o godz. 17.15 przed Mszą św. wieczorną z rozważaniami Męki Pańskiej. W tym świętym czasie wielkiego Postu postarajmy się tworzyć w naszych rodzinach atmosferę skupienia, wyciszenia i modlitwy. Praktykujmy wspólną modlitwę, zachęcajmy dzieci i młodzież do duchowego wysiłku, do zachowania skupienia i powagi. Korzystajmy z sakramentu pokuty. Pamiętajmy o zachowaniu piątkowego postu jako znaku naszej jedności z cierpiącym Chrystusem.

3. We wtorek 19 marca, przypada uroczystość św. Józefa – opiekuna świętej Rodziny. Msze św. według porządku powszedniego o 6.30, 9.00 i 18.00. Ponieważ św. Józef jest patronem mężów i ojców, zapraszamy mężczyzn na Mszę św. o godz. 18.00, po której nastąpi zawierzenie mężów i ojców opiece tego Patrona. W tym dniu kancelaria parafialna będzie nieczynna.

4. W dniach 21-23 marca (czwartek, piątek i sobota) po Mszach św. wieczornych odbędzie się przygotowanie do złożenia przyrzeczeń Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Jest to dziewięciomiesięczna modlitwa za dziecko poczęte, które jest zagrożone zabiciem u początku swojego życia. Zachęcamy do udziału w tym wielkim dziele promocji życia przez modlitwę. Złożenie przyrzeczeń Duchowej Adopcji nastąpi w Uroczystość Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny, 25 marca, podczas wieczornej Mszy św.

5. Do nabycia jest nowy numer pisma "Echo katolickie", a także "baranki wielkanocne" w cenie 5 zł, które można zakupić na cele pomocy potrzebującym w ramach inicjatywy "Caritas". Można także nabyć świece i kartki świąteczne.

6. Dziękujemy wszystkim, którzy pomagają w pracach przy naszym kościele oraz tym, którzy modlitwą otaczają całą naszą parafię i nasze miasto. Wspierajmy modlitwą dzieci przygotowujące się do przyjęcia pierwszej Komunii św. i młodzież do bierzmowania, a także za ich rodziny. Módlmy się za wstawiennictwem Mastki Bożej o błogosławione owoce Jubileuszowych Misji Świętych, które odbędą się w naszej parafii w dniach 26 V - 2 VI bieżącego roku. Zdrowaś Maryjo...

7. Módlmy się również za wszystkich zmarłych parafian: Wieczny odpoczynek...


powrót