Parafia Świętego Ludwika we Włodawie
OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 9 lutego 2020

V Niedziela Zwykła

 09.02.2020 r.

  1. W dniu dzisiejszym zapraszamy rodziców i Chrzestnych na ostatnią w tym miesiącu katechezę przed chrztem dzieci. Spotkanie odbędzie się w Sali klasztornej o godz. 19.00.

           

  1. W naszej parafii trwają katechezy, a więc słuchanie słowa Bożego i wezwanie na drogę do wiary dojrzałej. Zapraszamy w poniedziałki i czwartki o godz. 19.00. Spotkania odbywają się w sali klasztornej.

 

  1. We wtorek przypada doroczne święto Matki Bożej z Lourdes, szczególnej Patronki chorych i cierpiących . Jak co roku zapraszamy chorych naszej parafii na Mszę św. o godz. 9.00, podczas której udzielimy sakramentu namaszczenia chorych. Na pół godziny przed Mszą św. będziemy sprawować sakrament pokuty. Bardzo prosimy bliskich i sąsiadów o zapewnienie dojazdu chorym, starszym osobom na tę Mszę św.

 

  1. W przyszłą niedzielę w klasztorze będzie można zwiedzić wystawę unikatowych znaczków pocztowych wydanych przez Pocztę Watykańską i Pocztę Polską z wizerunkami papieża św. Jana Pawła II. Wystawa odbywa się w 100. rocznicę urodzin Papieża Polaka. Przypomni nam ona postać wielkiego Pasterza Kościoła i fragmenty jego nauczania.   

 

  1. Diecezjalne Sanktuarium Matki Bożej w Parczewie zaprasza małżeństwa na dni skupienia w dniach 6 – 8 marca, pod nazwą „Remanent małżeński dla odważnych”. Szczegóły odnoszące się do udziału w dniach skupienia są umieszczone na plakacie w kruchcie kościoła.

 

  1. W przyszłą niedzielę homilie głosić będą przedstawiciele katolickiego Radia Podlasie, taca zostanie przeznaczona na cele dalszej działalności naszego diecezjalnego radia. Tego dnia będą zbierane ofiary do puszek na pomoc w leczeniu dzieci.

 

  1. Trwają prace konserwatorskie w naszym kościele prowadzone pod ścisłym nadzorem konserwatorskim. Odsłonięto i przebadano ściany dolnych partii murów, poddano dezynfekcji i zabezpieczeniu przed wilgocią. Prace będą trwały do 29 lutego br.

 

  1. Dziękujemy za bezinteresowną pomoc w sprzątaniu kościoła i jego otoczenia, za troskę o sprawy materialne i duchowe naszej parafii. Dziękujemy wspólnotom parafialnym za ich wkład w działalność duszpasterską i ewangelizacyjną. Módlmy się za parafię: Zdrowaś Maryjo…

 

  1. Miłosierdziu Bożemu polecamy śp. Zbigniewa Horszczaruka, śp. Bolesława Berthelsena i śp. Marka Grzeszczuka (jego pogrzeb odbędzie się jutro) oraz wszystkich zmarłych parafian: Wieczny odpoczynek… 

 

 

 


powrót