Parafia Świętego Ludwika we Włodawie
40. Piesza Pielgrzymka Podlaska na Jasną Górę

DRODZY BRACIA I SIOSTRY PIELGRZYMI,

PRZYJACIELE I DOBRODZIEJE

PIESZEJ PIELGRZYMKI PODLASKIEJ

NA JASNĄ GÓRĘ

 

Od 5 lipca 2020r w kościele św. Ludwika we Włodawie można składać intencje, które zostaną zabrane na pątniczy szlak 40. Pieszej Pielgrzymki Podlaskiej na Jasną Górę.

Będzie ona wyglądała w tym roku inaczej niż dotychczas. Ze względu na obostrzenia rządowe tylko przedstawiciele poszczególnych grup będą w wybranych dniach na pątniczym szlaku. W związku z tym serdecznie zapraszamy do włączenia się DUCHOWEGO PIELGRZYMOWANIA każdego dnia w kościele św. Ludwika we Włodawie.

 

PROGRAM DUCHOWEGO PIELGRZYMOWANIA od 31 lipca do 13 sierpnia:

- rozpoczynamy Eucharystią z homilią o godz. 19.00

- Konferencja Pielgrzymkowa

- Różaniec z intencjami złożonymi w kościele św. Ludwika we Włodawie po 31 lipca 2020r

- Nowenna (od 06.08.2020)

- Apel Jasnogórski

 

13 sierpnia bezpośrednio po zakończonym Apelu Jasnogórskim wyruszy autokarowa Pielgrzymka do Częstochowy. W programie: Mszą św. w Kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej pod przewodnictwem ks. bpa Kazimierza Gurdy, zwiedzanie Jasnej Góry z przewodnikiem, w tym zabytkowej biblioteki, Droga Krzyżowa na wałach jasnogórskich, czas na indywidualną modlitwę. Zapisy i informacje u o. Łukasza, koszt pielgrzymi 120zł/os. Przy zapisach proszę posiadać PESEL, nr telefonu kontaktowego, zaliczka w wysokości 60 zł.

Jeśli chodzi o piesze pielgrzymowanie Włodawskie Grupy 17 to będzie ono trwało 31 lipca i 01 sierpnia 2020 – delegacja tylko 9 osób każdego dnia i 14 sierpnia z Mirowa na Jasną Górę – delegacja tylko 4 osób. Z Mirowa wyruszamy o 4.00 rano.

Aby jak najwięcej osób mogło uczestniczyć w pieszym pielgrzymowaniu na każdym z etapów, jeśli będzie tylu chętnych, będą zmieniać się pątnicy. Niestety na żadnym z etapów nie może ich być więcej niż 9.

29 lipca 2020 (środa) po Mszy św. o godz. 18.00 w kościele św. Ludwika we Włodawie będzie możliwość zapisania się na dany etap pielgrzymowania. TYLKO TEGO DNIA, później jak zostaną wolne miejsca.

WARUNKI JAKIE MUSI SPEŁNIAĆ PIELGRZYM, ABY W TYM ROKU MÓGŁ WYRUSZYĆ NA PĄTNICZY SZLAK:

  1. Wiek 18 – 60 lat
  2. Bez objawów chorobowych
  3. Dostarczyć bezpośrednio do przewodnika grupy odpowiednie dane i deklaracje (będą one dostępne na stronie internetowej http://www.wlodawa.paulini.pl lub na profilu FB Pielgrzymka Włodawska

Msza św. na rozpoczęcie 40. Pieszej Pielgrzymi Podlaskiej odbędzie się w kościele św. Ludwika we Włodawie 31 lipca 2020 o godz. 7.00, przewodniczyć jej będzie i homilie wygłosi ks. Paweł Bielecki, kierownik 40. Pieszej Pielgrzymki Podlaskiej na Jasną Górę.

 

 

 

 

Z darem pamięci modlitewnej

o. Łukasz Biedalak OSPPE

przewodnik Gr. 17 Pieszej Pielgrzymki Podlaskiej


powrót