Parafia Świętego Ludwika we Włodawie
Wilno

Wspólnota Matki Bożej Pięknej Miłości

zobacz więcej

Niedziela Palmowa

O godz. 10:30 w Niedziele Męki Pańskiej, rozpoczynającej Wielki Tydzień ,w parafii św. Ludwika we Włodawie została odprawiona suma, której przewodniczył O. Przeor Dariusz Cichor.

zobacz więcej
ERM na Roztoczu

8 maja 2016 r

W dniach 7-8 maja dzieci z ERM wraz z opiekunami uczestniczyły w wycieczce do jednego z najpięknieszych zakątków Polski. Spotkanie z przyrodą, historią, wspólna modlitwa i zabawa, a wszystko to w doborowym towarzystwie sprawiło, że wszyscy wrócili do Włodawy... trochę smutni, że to tylko 2 dni. Ale niec nie stoi na przeszkodzie, żebyśmy tam jeszcze kiedyś wrócili :)

zobacz więcej

Ministranckie granie

30 maja 2016

W Orchówku odbył się I Dekanalny Turniej Piłkarski LSO, zorganizowany przez O. Pawła Subika.

zobacz więcej

ERM - Wspominamy Chrzest Polski

17 kwietnia 2016

W Niedzielę Dobrego Pasterza dzieci z ERM przygotowały wraz z opiekunami scenkę opowiadającą o Chrzcie Polski.

zobacz więcej

Wielkanocne jajeczko w ERM

2 kwietnia 2016

Wspólnota ERM spotkała się jak co roku w okresie wielkanocnym na "jajeczkowym spotkaniu".

zobacz więcej

Światowy Dzień Chorego

11 lutego 2016

Z okazji Światowego Dnia Chorego we włodawskim hospicjum została odprawiona Msza św. w intencjach chorych. 

zobacz więcej


Piernikowy ERM

6 grudnia 2015

Już poraz kolejny dzieci z ERM wraz z rodzicami przygotowały świąteczne pierniki.

zobacz więcej

Roraty 2016

W naszej Parafii w czasie Adwentu liczna grupa dzieci wraz z rodzicami pochylała się nad tajemnicą Chrztu Polski, ale także wracaliśmy pamięcią do naszego chrztu, jako do tego najważniejszego momentu, od kiedy staiśmy się wszyscy dziećmi Boga.

zobacz więcej

Święto Niepodległości

11 Listopada 2015roku godz. 10.30 w świątyni św. Ludwika zgromadziła się licznie włodawska ludność na rozpoczęcie świętowania rocznicy Niepodległości Polski przy współudziale miejscowych władz gminnych i powiatowych ze swoimi pocztami sztandarowymi. Mszy św. w intencjach Ojczyzny przewodniczył Ojciec Przeor Dariusz Cichor wraz z ks. Dziekanem i o. Bernardem. W homilii Przeor podkreślił wagę odzyskanej wolności, ofiarę żołnierzy w jej odzyskaniu oraz zachęcił obecnych do troski o ten dar dany nam przez Boga, do którego otrzymania w pewnym momencie dorósł zniewolony Naród polski. Wolność jest dana i zadana każdemu obywatelowi, któremu bliska jest Ojczyzna Polska.

zobacz więcej

Pochód Świętych

31 października 2015

Przed uroczystością Wszystkich Świętych odbył się w naszej parafii „Pochód wszystkich świętych”. 

zobacz więcej

Prezentacja książki

W ramach XVI Festiwalu Trzech Kultur we Włodawie (17-20 09 2015 r.) w dniu 18 września odbyła się prezentacja książki pt. „Pamiętniki z dziejów miasta i włodawskiej parafii - 1913–1919”. Spotkanie odbyło się w budynku tzw. Małej Synagogi we Włodawie. Udział w nim wzięli włodawscy miłośnicy historii, uczniowie miejscowych szkół średnich, oraz liczni uczestnicy imprez festiwalowych z różnych miast Polski.

zobacz więcej

WPP na Jasną Górę

Już poraz kolejny wyruszyła z Włodawy Piesza Pielgrzymikak na Jasną Górę. Pątnicy Włodawskiej 17-ki swoje rekolekcje w drodze rozpoczęli uroczystą Mszą Świętą.

zobacz więcej