Liturgia dnia

Iz 50,4-9a
Ps 69,8-10.21-22.31.33-34
Mt 26,14-25

Czytanie na dziś
Komentarz na dziś

Komentarz wideo

komentarz

Prośby do Matki Boskiej

Parafia Świętgo Ludwika we Włodawie

Zadaj pytanie

Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

NIEDZIELA PALMOWA, czyli MĘKI PAŃSKIEJ

29 marca 2015 r.

 

1. Rozpoczynamy Wielki Tydzień. Przeżyjmy go jako ludzie wierzący: godnie i po chrześcijańsku. W Wielki Czwartek celebrowana jest tylko jedna Msza Święta o godz. 18.00, zwana Mszą Wieczerzy Pańskiej, na pamiątką ustanowienia sakramentów Eucharystii i Kapłaństwa. Rozpoczyna ona Triduum Paschalne. Po Liturgii wielkoczwartkowej Adoracje w „Ciemnicy” podejmie Straż Honorowa Najświętszego Serca Pana Jezusa. W Wielki Piątek zachowujemy post ścisły, czyli całkowite wstrzymanie się od potraw mięsnych i ograniczenie ilościowe posiłków. Tego dnia na znak smutku i żałoby nie sprawuje się Eucharystii. Droga Krzyżowa ulicami naszej parafii o godz. 15.00. O 17.30 Rozpoczęcie Nowenny do Miłosierdzia Bożego. Liturgię Męki Pańskiej rozpoczniemy o godz. 18.00. Od godz. 9.00 zapraszamy na adorację. Wielka Sobota jest dniem adoracji Jezusa w Grobie Pańskim. Pamiętajmy o tym, kiedy przyjdziemy pobłogosławić pokarmy. Jest to czas upamiętniający zstąpienie do otchłani, nadal obowiązuje cisza i zaduma nad śmiercią Chrystusa. Warto i w tym dniu wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Poświecenie pokarmów na stół wielkanocny od godz. 9.00, co pół godziny. Wodę święconą można będzie sobie zabrać dopiero po Liturgii wieczornej. W Susznie poświęcenie pokarmów o godz. 10.00 oraz 10.30. W sobotni wieczór rozpoczynamy Wigilię Zmartwychwstania Pańskiego, czyli Liturgię Paschalną. Uroczysta i najbogatsza w ciągu roku liturgia oznajmi zmartwychwstanie Chrystusa. Aby całe Święte Truduum Paschalne otrzymało uroczystą oprawę, wszystkich Parafian zachęcamy do licznego udziału. O godz. 19.30 Nowenna do Miłosierdzia Bożego. Wigilia Paschalna w naszym kościele rozpocznie się o godz. 20.00. Na tą Liturgię prosimy przynieść koniecznie świece. Procesja rezurekcyjna w niedzielę o godz. 6.00.

2. W Wielki Piątek i Sobotę będziemy tak jak w ubiegłych latach sprawować u nas w kościele Liturgię Godzin, czyli modlitwę Ludu Bożego. To przecież szczególny czas, niech nie zabraknie nas w świątyni, aby poprzez modlitwę Kościoła obchodzić te najważniejsze dni naszej chrześcijańskiej wiary. A więc w Wielki Piątek zapraszamy na Jutrznię o godz. 8.00 rano i na 12.00 w południe na Godzinę czytań i modlitwę w ciągu dnia. Tak samo w sobotę podobnie o 8.00 Jutrznia i 12.00 Godzina czytań, a o godz. 19.00 przed Liturgią wieczorną Nieszpory. W miarę wolnego czasu zachęcamy i zapraszamy na tą modlitwę.

3. We wtorek od godz. 9.30 z sakramentalną posługą odwiedzimy chorych z naszej parafii. W zakrystii można zgłaszać tych chorych, których nie odwiedzamy systematycznie, a chcieliby z racji świąt skorzystać z posługi kapłana.

4. Punkt Pomocy działający przy naszej parafii jak co roku zaprasza do wspólnej zbiórki żywności dla potrzebujących rodzin z naszego miasta na Wielkanocny Stół. Kosz będzie wystawiony w kruchcie kościoła w Wielką Sobotę od samego rana, do czasu zakończenia święcenia pokarmów. Paczki żywnościowe zostaną rozdane i rozwiezione również w sobotę w godzinach popołudniowych. Bóg zapłać za wsparcie naszej akcji.

5. W zakrystii można nabyć kartki świąteczne, świece oraz baranki wielkanocne, z którego dochód przeznaczony jest na dzieła prowadzone przez Caritas.

6. Do puszki można jeszcze składać ofiary na kwiaty do grobu Bożego. Za wszelkie dobro, pomoc i ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać. W intencji wszystkich ofiarodawców pomódlmy się wspólnie: Zdrowaś Maryjo....

7. W ubiegłym tygodniu Bóg powołał do wieczności śp. Mariannę Brzozowską. Polećmy Ją Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek …

Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia

Intencje mszalne

Intencje mszalne

Kancelaria parafialna

czynna:
wtorek - piątek w godz.
16.00-17.00

sobota w godz.
10.00-11.00

Polecamy

Nasza kamera internetowa

> > > >

Wszelkie prawa zastrzeżone

Programista: Michał Grabowski Projekt: Marta Smoleń