Liturgia dnia

Dz 4,8-12
Ps 118,1.8.9.21.22-23.26.28cd
1 J 3,1-2
J 10,11-18

Czytanie na dziś
Komentarz na dziś

Komentarz wideo

komentarz

Prośby do Matki Boskiej

Parafia Świętgo Ludwika we Włodawie

Zadaj pytanie

Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

 IV NIEDZIELA WIELKANOCNA

25 kwietnia 2015 r.

1. Dziś – czwarta niedziela Wielkanocy, nazywana niedzielą Dobrego Pasterza. Podczas Mszy Świętej modliliśmy się o powołania do służby Bogu w Kościele i podobnie będziemy czynić w najbliższym tygodniu z racji obchodzonego dziś 52. Światowego Dnia Modlitw o Powołania, rozpoczynającego okresowe dni modlitw o powołania w Kościele powszechnym, a w naszej Ojczyźnie – Tydzień Modlitw o Powołania.

2. Dzisiejsza – ostatnia niedziela kwietnia – jest również dniem modlitwy za kierowców. Jest to inicjatywa polskiego oddziału Stowarzyszenia na rzecz misyjnych środków transportu, w skrócie MIVA Polska. To stowarzyszenie zachęca kierowców do składania ofiar w wysokości jednego grosza za każdy szczęśliwie przejechany kilometr na środki transportu dla misjonarzy.

3. W piątek o godz. 17.30 rozpoczniemy nabożeństwa majowe. Jako Polacy mamy szczególne zobowiązanie do oddawania czci Matce Bożej, dlatego zachęcamy parafian do licznego udziału w nabożeństwach majowych odprawianych w kościele. Zachęcamy także do podtrzymania zwyczaju śpiewania litanii loretańskiej i pieśni maryjnych przy kapliczkach przydrożnych przez osoby, które nie mogą przyjść do kościoła w godzinach nabożeństwa.

4. W tym tygodniu przypadają: pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek od godz. 9.30 odwiedzimy chorych z sakramentalną posługą o godz. 16.00 dodatkowa Msza św. Na ten dzień biskupi diecezjalni udzielili dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

5. Z racji przypadającej w dniu 3 maja niedzieli Wielkanocnej uroczystość NMP Królowej Polski została przeniesiona na sobotę 2 maja. Msze święte w tym dniu o godz. 7.00, 9.00 i 10.30, wieczorna Msza św. zostanie odprawiona według formularza z V niedzieli wielkanocnej.

6. Dziękujemy wszystkim za wszelką pomoc i ofiary, także te składane w dniu dzisiejszym na tacę, a także tym, którzy bezinteresownie pomagają przy naszym kościele i parafii. Pomódlmy się za wszystkich dobrodziejów: Zdrowaś Maryjo...

Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia

Intencje mszalne

Intencje mszalne

Kancelaria parafialna

czynna:
wtorek - piątek w godz.
16.00-17.00

sobota w godz.
10.00-11.00

Polecamy

Nasza kamera internetowa

> > > >

Wszelkie prawa zastrzeżone

Programista: Michał Grabowski Projekt: Marta Smoleń