Liturgia dnia

Ap 7,2-4.9-14
Ps 24,1-6
1J 3,1-3
Mt 11,28
Mt 5,1-12a

Czytanie na dziś
Komentarz na dziś

Komentarz wideo

komentarz

Prośby do Matki Boskiej

Parafia Świętgo Ludwika we Włodawie

Zadaj pytanie

Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

na XXX Niedzielę Zwykłą

26.10.2014 r.

1. Dziś po wszystkich Mszach św. odbywa się zbiórka funduszy na leczenie pacjentów w opiece stacjonarnej i domowej włodawskiego hospicjum.

2. We wtorek, 28 października, czcimy w liturgii świętych Apostołów Szymona i Judę Tadeusza, głównych Patronów naszej diecezji. W tym dniu o godz. 11.45 Msza św. w int. nauczycieli, pracowników i uczniów z I LO im. T. Kościuszki, z okazji Dnia Patrona Szkoły.

3. W środę po Mszy św. wieczornej spotkanie Róży Różańcowej Matki Bożej Królowej Pustelników.

4. W czwartek na godz. 19.00 Odnowa w Duchu Świętym zaprasza na Ewangelizację z mocą. Spotkanie odbędzie się w kościele.

5. W poniedziałki, środy i piątki będą głoszone w naszej parafii katechezy dla dorosłych i młodzieży.

6. W sobotę, 1 listopada, przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. według porządku niedzielnego, o godz. 11.00 na cmentarzu rozpoczniemy modlitwy z wypominkami za naszych zmarłych, a o 12.00 Msza św. Wieczorem o 21 na cmentarzu Apel Jasnogórski.

7. W przyszłą niedzielę przypada wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych. Msze św. w kościele o godz. 7.00, 9.00, 10.30 i 12.00, natomiast o godz. 17.00 Msza św. na cmentarzu, pół godziny przed tą Mszą św. na cmentarzu różaniec z wypominkami.

8. Wypominki przyjmowane są w zakrystii, w sobotę będą również przyjmowane na naszym cmentarzu.

9. Prosimy również o wnoszenie w kancelarii opłat za wykup miejsca na cmentarzu. Według prawa i regulaminu cmentarza taka opłata jest wnoszona co 20 lat. Ofiary są zapłatą za wywóz śmieci z terenu cmentarza oraz pomocą we wszelkich pracach na cmentarzu.

10. Przypominamy o podjętej inicjatywie zbiórki sprzętu  elektronicznego i elektrycznego AGD na misje – 31 października (jest to piątek). Zbierany będzie sprzęt, który przez nas nie jest używamy, jest zużyty, zepsuty, zalegający w naszych mieszkaniach np.: komputery, telewizory, telefony, pralki, lodówki, żelazka itd. Przypomnimy, że zbiórka odbędzie się  na placu przed starą plebanią o godz. 11.00. Jest to bardzo ważne, aby na tę godzinę przynieść wspomniany sprzęt, po który przyjedzie samochód firmy zajmującej się zbiórką. Sprzęt ten będzie przez firmę przetwarzany, a dochód przekazany  na cele misyjne.

11. Wolontariusze ze Szkolnego Koła CARITAS rozprowadzają przed kościołem rozprowadzają znicze. Bardzo prosimy o ofiarność. Pieniądze ze sprzedaży przeznaczone będą na pomoc potrzebującym.

12. W zakrystii do nabycia są nasze parafialne kalendarze ma 2015 rok. Zachęcamy do zakupy.

13. Od dnia jutrzejszego będzie można zamawiać intencje mszalne na przyszły rok.

14. Dziękujemy wszystkim za wszelkie dobro,  pomoc w funkcjonowaniu naszej wspólnoty parafialnej oraz za ofiary, także te składane dziś na tacę, dziękujemy wszystkim, którzy bezinteresownie pomagają przy naszym kościele i klasztorze. Pomódlmy się w Ich intencjach: Zdrowaś Maryjo…

15. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności ś. p. Janina Banasiewicz, Jolanta Niczyporuk i Mieczysław Budner, którego pogrzeb, odbędzie się jutro o godz. 13.00. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek…

Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia

Intencje mszalne

Intencje mszalne

Kancelaria parafialna

czynna:
wtorek - piątek w godz.
16.00-17.00

sobota w godz.
10.00-11.00

Polecamy

Nasza kamera internetowa

> > > >

Wszelkie prawa zastrzeżone

Programista: Michał Grabowski Projekt: Marta Smoleń