Komentarz wideo

komentarz

Prośby do Matki Boskiej

Parafia Świętgo Ludwika we Włodawie

Zadaj pytanie

Ogłoszenia parafialne

1. Jutro, w poniedziałek, rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Msza święta w naszym kościele o godz. 8.00. Zapraszamy dzieci i młodzież do skorzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania od godz. 7.30.

2. W tym tygodniu przeżywać będziemy:

 – pierwszy czwartek miesiąca, dzień wspomnienia ustanowienia Eucharystii i kapłaństwa oraz modlitwy o nowe powołania do kapłaństwa i życia zakonnego,

 – pierwszy piątek miesiąca, zachęcamy do przyjęcia Komunii Świętej wynagradzającej za grzechy nasze i innych ludzi, w tym dniu jak zwykle od 9.30 odwiedzimy chorych z sakramentalną posługą, będzie także dodatkowa Msza św. dla dzieci o godz. 16.00; zapraszamy w I czwartek i w I piątek na wspólna modlitwę na godz. 17.00 prowadzoną przez Straż Honorową Serca Pana Jezusa,

 – pierwsza sobota miesiąca, poświęcona modlitwie do Matki Najświętszej, nabożeństwo pierwszosobotnie po Mszy porannej, zapraszamy na modlitwę Apelu Jasnogórskiego na godz. 21.00.

 

3. W przyszłą niedzielę gościć będziemy w naszej parafii kleryków diecezji siedleckiej. Ofiary składane w tym dniu na tacę będą przeznaczone na potrzeby siedleckiego WSD.

4. Od przyszłej niedzieli, 7 września, wznawiamy po wakacyjnej przerwie Msze św. w Susznie. Będą one odprawiane w każdą niedzielę o godz. 14.00.

5. Ksiądz Biskup Kazimierz Gurda, Ordynariusz Siedlecki wystosował list – apel. Pisze w nim m. in „Wyrażając solidarność z wszystkimi doświadczonymi prześladowaniami w Iraku proszę, aby we wszystkich Parafiach Diecezji Siedleckiej, przeprowadzono zbiórkę pieniężną do puszek w najbliższą niedzielę 31 sierpnia 2014 r. Zebrane środki zostaną przekazane do wspólnoty katolickiej w Iraku. Ufam, że pozyskane środki materialne pomogą w zaspokojeniu najpilniejszych potrzeb życiowych dla najbardziej potrzebujących chrześcijan w tym kraju. Wszystkich zaś ludzi dobrej woli, zwłaszcza duchowieństwo, wspólnoty zakonne i wiernych proszę o dalszą modlitwę w intencji pokoju na Bliskim Wschodzie i o ustanie prześladowań. Niech Bóg wynagrodzi Waszą wrażliwość serc i otwarcie na dramat ludzkiego cierpienia.” Po każdej Mszy św. można będą zbierane ofiary do puszek na ten szczytny cel.

6. Ruch Światło – Życie serdecznie zaprasza szóstoklasistów, młodzież gimnazjalną i licealną do uczestnictwa w formacji oazy młodzieżowej. Pierwsze spotkanie w naszej parafii odbędzie się 10 września po Mszy św. wieczornej w salce na starej plebani.

7. Dziękujemy za wszelkie ofiary składane dziś na tacę oraz pomoc w sprzątaniu kościoła. W intencji naszych Dobrodziejów i Ofiarodawców pomódlmy się wspólnie. Zdrowaś Maryjo...

8. W ubiegłym tygodniu Bóg zmarł śp. Adam Matuszyk. Polećmy Go Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek...

Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia

Intencje mszalne

Intencje mszalne

Kancelaria parafialna

czynna:
wtorek - piątek w godz.
16.00-17.00

sobota w godz.
10.00-11.00

Polecamy

Nasza kamera internetowa

> > > >

Wszelkie prawa zastrzeżone

Programista: Michał Grabowski Projekt: Marta Smoleń