Liturgia dnia

2 Sm 7,1-5.8b-12.14a.16
Ps 89,2-3.4-5.27.29
Rz 16,25-27
Łk 1,26-38

Czytanie na dziś
Komentarz na dziś

Wideo

Komentarz wideo

komentarz

Prośby do Matki Boskiej

Parafia Świętgo Ludwika we Włodawie

Zadaj pytanie

Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

IV Niedziela Adwentu

21 grudnia 2014 r.

  1. Kończymy dziś nasze parafialne rekolekcje adwentowe, czas słuchania słowa Bożego i prostowania naszych dróg. Dziękujemy Bogu za posługę słowa, które pełnił wśród nas O. Wojciech Śliwa. Modlimy się, by wydały one właściwy owoc w naszych codziennym życiu.

  2. Zapraszamy przez te ostatnie dwa dni okresu adwentowego na godz. 18.00 na Roraty. Spowiedź w naszym kościele w poniedziałek i wtorek od godz. 15.00 do 18.00, w środę nie będzie spowiedzi.

  3. Dziś o godz. 16.00 w dawnej kaplicy par. Najświętszego Serca Jezusowego odbędzie się spotkanie opłatkowe dla mieszkańców naszego miasta. Serdecznie zapraszają włodarze naszego miasta i Proboszczowie włodawskich parafii.

  4. We wtorek od 9.30 odwiedzimy chorych przed świętami z posługą sakramentalną. Prosimy o ewentualne zgłoszenie tych, których nie odwiedzamy systematycznie w I piątki miesiąca.

  5. W wigilię Bożego Narodzenia zasiądziemy do świątecznego stołu. Pamiętajmy, że w wigilię zalecana jest tradycyjnie wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Postarajmy się nadać temu spotkaniu religijny charakter. Odczytajmy Ewangelię o Narodzeniu Pańskim, po czym złóżmy sobie nawzajem życzenia, łamiąc się przy tym opłatkiem. Przeprośmy za wszystko, czym mogliśmy się wzajemnie zranić w ciągu mijającego roku. Modlitwa Ojcze nasz... niech poprzedzi spożycie wigilijnego posiłku. Zachowajmy także zwyczaj pozostawienia pustego miejsca przy wigilijnym stole, okazując w ten symboliczny sposób wrażliwość na los ludzi biednych, samotnych, skrzywdzonych i ciężko strapionych. Zrezygnujmy tego dnia z napojów alkoholowych. O północy zapraszamy na Pasterkę, by powitać Nowonarodzonego. Pół godziny przed nią będzie liturgiczna modlitwa Kościoła – Godzina czytań. W I dzień świąt nie będzie Mszy św. o godz. 7.00, pozostałe Msze św. w I i II dzień świąt jak w każdą niedzielę.

  6. W piątek w Święto św. Szczepana można spożywać pokarmy mięsne na mocy dyspensy ks. biskupów.

  7. W przyszłą niedzielę, 28 grudnia, zapraszamy na marsz w obronie życia. W tym roku wyruszamy z parafii NSJ o godz. 13.00, zakończenie marszu w naszej parafii. Brońmy życia od poczęcia do naturalnej śmierci. Zapraszamy wszystkich, a w szczególności osoby, które włączyły się w dzieło duchowej adopcji dziecka poczętego.

  8. Dziękujemy wszystkim za wszelką pomoc i ofiary, a także tym, którzy bezinteresownie pomagają przy naszym kościele i parafii. Pomódlmy się w Ich intencjach: Zdrowaś Maryjo…

  9. W ubiegłym tygodniu Bóg powołał do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej śp. Helenę Bojczuk. Polećmy Ją Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek ...

 

PROGRAM PARAFIALNYCH

REKOLEKCJI ADWENTOWYCH

 

 

 

Piątek, 19 grudnia 2014 r.

Niedziela, 21 grudnia 2014 r.

 

Godz. 630 – Godzinki

Msze św. z nauką rekolekcyjną o godz.

700, 900, 1030, 1200 /dla dzieci/, 1600 /dla młodzieży/ i 1800.

 

Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia

Intencje mszalne

Intencje mszalne

Kancelaria parafialna

czynna:
wtorek - piątek w godz.
16.00-17.00

sobota w godz.
10.00-11.00

Polecamy

Nasza kamera internetowa

> > > >

Wszelkie prawa zastrzeżone

Programista: Michał Grabowski Projekt: Marta Smoleń