Liturgia dnia

Jr 26,11-16.24
Ps 69,15-16.30-31.33-34
Mt 5,10
Mt 14,1-12

Czytanie na dziś
Komentarz na dziś

Komentarz wideo

komentarz

Prośby do Matki Boskiej

Parafia Świętgo Ludwika we Włodawie

Zadaj pytanie

Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia Duszpasterskie

XVIII Niedziela Zwykła

27.07.2014 r.

1. W czwartek 31 lipca wyrusza na Jasną Górę kolejna Piesza Pielgrzymka z Włodawy w ramach XXIV Pielgrzymki Podlaskiej. Przez dwa tygodnie uczestnicy pielgrzymki wędrując do Domu Matki z modlitwą i śpiewem, w skupieniu i zamyśleniu przedstawiać będą Bogu swoje prośby i intencje; ucząc się żywej wiary. Dla wielu, zwłaszcza młodych ludzi, jedyną przeszkodą, by pójść na pielgrzymkę są trudności finansowe. Zwracamy się do was Drodzy Parafianie, abyście swoją ofiarą wsparli tych, którzy bardzo pragną pójść do Częstochowy. Niech ten symboliczny grosz, który można złożyć dziś do puszek będzie waszym udziałem w Pielgrzymce. W intencji ofiarodawców będziemy modlić się w czasie pielgrzymki. Jeszcze raz zachęcamy do udziału w tych specyficznych rekolekcjach w drodze. Nie bój się. Odwagi. Do skrzyneczki pod amboną można wrzucać intencje, którzy pielgrzymi będą polecać podczas pątniczego szlaku. Wyjście pielgrzymki w czwartek po Mszy św. o godz. 7.00. Zachęcamy do odprowadzenie pielgrzymki. Tych, którzy nie wyruszą na pielgrzymi szlak zapraszamy do duchowego pielgrzymowania. Codziennie w naszym kościele o godz. 17.00 modlitwa w łączności z pielgrzymami.

2. W czwartek nie będzie Mszy św. porannej o godz. 6.30, zapraszamy w tym dniu na Mszę św. na godz. 7.00.

3. W tym tygodniu pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata. W tym dniu z sakramentalną  posługą odwiedzimy chorych. W sobotę czcimy Matkę Najświętszą i powierzamy Jej matczynej opiece całą naszą codzienność. O godz. 21.00 Apel Jasnogórski.

4. W piątek, 1 sierpnia, mija 70. rocznica wybuchu powstania warszawskiego. Poległym za wolność Ojczyzny winni jesteśmy przynajmniej naszą modlitewną pamięć

5. 2 sierpnia w kościołach parafialnych możemy uzyskać odpust zupełny „Porcjunkuli”, poza zwykłymi warunkami obowiązuje w tym dniu pobożne nawiedzenie kościoła.

6. W piątek rozpoczniemy miesiąc sierpień – miesiąc, w którym w sposób szczególny jesteśmy wzywani do abstynencji, a także do modlitwy za wszystkich nadużywających napojów alkoholowych. 

7. Z dniem 2 sierpnia br. decyzją Ojca Generała o. Remigiusz Zmuda został przeniesiony do naszego klasztoru w Toruniu. Za wszelką pracę w naszej parafii składamy serdeczne Bóg zapłać i życzymy Bożego błogosławieństwo i opieki Matki Bożej w dalszej posłudze zakonnej i kapłańskiej.

8. Ks. Biskup Ordynariusz Siedlecki wystosował list - komunikat o działalności i potrzebach Katolickiego Radia Podlasie. Pisze w nim między innymi: „programy tego radia mogą powstać, rozwijać się dzięki olbrzymiemu wysiłkowi zespołów redakcyjnych, dzięki grupom przyjaciół radia, oraz tym, którzy codziennie swymi modlitwami i ofiarami je wspomagają. Wszystkim pragnę serdecznie za owocną pracę i za składane dary serca, podziękować. W tym roku dary materialne wydają się być szczególnie konieczne, bowiem nadszedł czas na uiszczenie opłaty za prawo do nadawania programu. Zespół radiowy zadbał o wszystkie kwestie formalne  i merytoryczne, ale bez pomocy nie może udźwignąć samodzielnie ciężarów finansowych. Mając to na względzie i licząc na zrozumienie oraz szczodrość duszpasterzy i wiernych naszej diecezji ofiary zebrane na tacę w niedzielę 3 sierpnia zostaną przeznaczone na pomoc w opłaceniu kosztów emisji programu naszego diecezjalnego radia.”.

9. Dziękujemy wszystkim za wszelką pomoc i ofiary, także te składane dziś na tacę, a także tym, którzy bezinteresownie pomagają przy naszym kościele, parafii i klasztorze. Pomódlmy się za wszystkich dobrodziejów naszej parafii i klasztoru: Zdrowaś Maryjo...

10. W ubiegłym tygodniu Bóg powołał do wieczności śp. Jadwigę Radzimowską i Helenę Cichowską. Polećmy Je Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek...

11. Dziś z racji niedawno obchodzonego wspomnienia św. Krzysztofa – patrona kierowców po Mszy św. będą święcone wszelkiego rodzaju pojazdy mechaniczne. W zakrystii i u ministrantów są do nabycia różnego rodzaju breloczki, figurki ze św. Krzysztofem. Odmówmy teraz modlitwę, a po błogosławieństwie końcowym przejeżdżając przez bramę przyjmiemy pokropienie wodą święconą.

Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia

Intencje mszalne

Intencje mszalne

Kancelaria parafialna

czynna:
wtorek - piątek w godz.
16.00-17.00

sobota w godz.
10.00-11.00

Polecamy

Nasza kamera internetowa

> > > >

Wszelkie prawa zastrzeżone

Programista: Michał Grabowski Projekt: Marta Smoleń