Parafia Św. Ludwika we Włodawie

Strefa dzieci

Świetlica Środowiskowa we Włodawie mieści się przy ul. Szkolnej 7. W trakcie roku szkolnego wychowawcy prowadzą bezpłatne zajęcia opiekuńczo - wychowawcze przez pięć dni w tygodniu w godz. od 12:00 do 17:00, zgodnie z Rocznym Planem Pracy, realizując założone w nim cele. Poprzez realizację tego planu kształtujemy u wychowanków umiejętność spostrzegania, kształcimy pamięć, wyobraźnię przestrzenną, pomysłowość, wdrażamy zasady estetyki życia codziennego. Poprzez dobór odpowiednich form pracy i metod aktywizujących, rozwijamy zdolności do twórczego wysiłku. Wychowankowie otrzymują pomoc w odrabianiu lekcji oraz utrwalaniu wiadomości zdobytych podczas zajęć lekcyjnych. Ponadto wiele czasu poświęca się zagadnieniom profilaktyki, kultury osobistej oraz bezpieczeństwa dzieci na drodze jak również w trakcie wypoczynku. 

W okresie letnim świetlica funkcjonuje ze zdwojoną siłą. Wychowankowie mogą skorzystać z wielu atrakcji, jak np. poznanie ościennych miejscowości podczas rajdów rowerowych, wycieczek pieszych i autokarowych oraz tematycznych zajęć integracyjnych, rekreacyjnych, sportowych i rozwijających zainteresowania. Zadania Świetlicy Środowiskowej finansowane są ze środków Miejskiej Komisji Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych we Włodawie.

Z ogromną radości włączymy się do organizacji czasu najmłodszym uczestnikom Jarmarku Paulińskiego. Podczas zabaw indywidualnych i grupowych „wrócimy” do przeszłości, aby poznać lub przypomnieć sobie zabawy naszych rodziców i dziadków. Z pewnością nie zabraknie też współczesnych atrakcji.

Z życia parafi

Jarmark 2023

Jarmark 2023

Tegoroczny Jarmark Pauliński we Włodawie przypadnie w dniach 26-27...

Więcej
Podziękowania z RPA

Podziękowania z RPA

Wraz z parafianami serdecznie dziękujemy za wsparcie naszej misji...

Więcej
Pomnik o. Kajetana Młynarskiego

Pomnik o. Kajetana Młynarskiego

Od początku 2022 roku trwają przygotowania do budowy pomnika o. Kajetana w...

Więcej
Bierzmowanie - informacje

Bierzmowanie - informacje

Informacje szczegółowe i terminy spotkań dla rodziców i kandydatów mających...

Więcej