Parafia Św. Ludwika we Włodawie

15 stycznia 2023

  1. Nieszpory uroczystości św. Pawła Pustelnika o godz. 17:30.
  2. Jutro (16.01) święto Najświętszej Maryi Panny Królowej Pustelników.
  3. W piątek (20.01) święto bł. Euzebiusza z Ostrzyhomia, założyciela zakonu paulinów.
  4. Przy naszym zakonie od lat działa Wspólnota Błogosławionego Euzebiusza. Jest to wspólnota osób, które chcą czerpać z duchowości paulińskiej w swojej codzienności - przyjaciół zakonu. Celem wspólnoty jest duchowe wspieranie paulinów poprzez modlitwę, zwlaszcza troska o nowe powołania. Wiecej informacji na spotkaniu prezentacyjnym w piątek (20.01) o godz. 19:00 w klasztorze, na którym także założymy parafialną grupę Wspólnoty bł. Euzebiusza.
  5. Do akcji "Paczuszka dla maluszka" włączyły się dwie instytucje: ZSZ nr 1 i II LO oraz Parafia św. Ludwika. Zebrane dary zostały przekazane 4 samotnym matkom wychowującym 6 dzieci w wieku od 2 miesięcy do 3 lat, które objete są opieką Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej we Włodawie.
  6. Zakończyliśmy wizyty duszpasterskie, więc codzienna spowiedź i adoracja Najświętszego Sakramentu oraz praca kancelarii i administracji cmentarza powracają do zwyczajnych godzin. Zapraszamy na adorację i spowiedź w dni powszednie w godz. 15:00 - 17:50. Kancelaria parafialna jest czynna we wtorki i czwartki w godz. 16:00 - 17:00 oraz w soboty w godz. 10:00 - 11:00. Administracja cmentarza w środy i piątki w godz. 16:00 - 17:00.
  7. W minionym tygodniu pożegnaliśmy zmarłych: śp. Marię Mikulską i Martę Powszedniak. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie...

Z życia parafi

II Nadbużański Festiwal Muzyki Wielkopostnej

II Nadbużański Festiwal Muzyki Wielkopostnej

Towarzystwo Muzyki Chóralnej „Vlodaviensis” i parafia św. Ludwika we...

Więcej
Rekolekcje wielkopostne

Rekolekcje wielkopostne

Rekolekcje wielkopostne 5 - 8 marca 2023 r.  5 marca, niedziela:...

Więcej
Rezurekcja

Rezurekcja

W tym roku po raz drugi w naszej parafii obchodzić będziemy procesję...

Więcej
Pomnik o. Kajetana Młynarskiego

Pomnik o. Kajetana Młynarskiego

Niewiele osób w naszym mieście wie, że Włodawa ma swojego Męczennika. Jest...

Więcej