Parafia Św. Ludwika we Włodawie

12 marca 2023

  1. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17:15.
  2. Zapraszamy na drugi z cyklu koncertów Nadbużańskiego Festiwalu Muzyki Wielkopostnej. Dziś o godz. o godz. 19:00 recital muzyki organowej oraz Chór Ziemi Włodawskiej „Vlodaviensis”. Za tydzień (19.03) wystąpią: chór „Słoneczny Krąg” z Żułowa i chór parafii z Pliszczyna.
  3. Nabożeństwo fatimskie jutro (13.03) po mszy św. wieczornej.
  4. Błogosławieństwo książeczek do nabożeństwa dla dzieci z klas III podczas mszy św. wieczornej we wtorek (14.03). Po mszy spotkanie rodziców i dzieci.
  5. Osoby, które dbają o czystość i piękno naszego kościoła zapraszamy na spotkanie w przyszłą niedzielę (19.03) o godz. 11:30 w klasztorze.
  6. Spotkanie dla młodzieży z klas VIII przygotowującej się do sakramentu bierzmowania w przyszłą niedzielę (19.03) o godz. 18:00 w klasztorze.
  7. Zachęcamy do włączenia się w kolejną edycję akcji charytatywnej „Torba Miłosierdzia” organizowanej przez Caritas Diecezji Siedleckiej. Polega ona na zabraniu z zakrystii ministranckiej papierowej torby, którą następnie wyposażoną w podstawowe produkty zwracamy do kościoła. Paczki będziemy zbierać do Niedzieli Palmowej, aby jak w poprzednich latach przekazać je potrzebującym we współpracy z MOPS we Włodawie, w tym roku wiemy o ok. 50 rodzinach i osobach potrzebujących pomocy. Więcej szczegółów w gablocie z ogłoszeniami.
  8. 25 marca, w uroczystość Zwiastowania Pańskiego br. Filip złoży śluby wieczyste na Jasnej Górze. Prosimy o modlitwę za niego oraz zapraszamy do udziału w tej uroczystości. Jeśli ktoś zdecyduje się na wyjazd samochodem i będzie dysponował wolnym miejscem i chciał kogoś zabrać, prosimy o pozostawienie informacji w zakrystii ministranckiej.
  9. Kartki świąteczne, baranki czekoladowe Caritas i świece Caritas są do nabycia po mszach św. w księgarni Paulinianum (wejście do klasztoru od strony zakrystii ministranckiej).
  10. W minionym tygodniu pożegnaliśmy naszych parafian: śp. Krystynę Kurec, Halinę Brzozowską i Mariana Kowalczyka. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…

Z życia parafi

Jarmark 2023

Jarmark 2023

Tegoroczny Jarmark Pauliński we Włodawie przypadnie w dniach 26-27...

Więcej
Podziękowania z RPA

Podziękowania z RPA

Wraz z parafianami serdecznie dziękujemy za wsparcie naszej misji...

Więcej
Pomnik o. Kajetana Młynarskiego

Pomnik o. Kajetana Młynarskiego

Od początku 2022 roku trwają przygotowania do budowy pomnika o. Kajetana w...

Więcej
Bierzmowanie - informacje

Bierzmowanie - informacje

Informacje szczegółowe i terminy spotkań dla rodziców i kandydatów mających...

Więcej