Parafia Św. Ludwika we Włodawie

19 marca 2023

  1. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17:15.
  2. Zapraszamy na trzeci z cyklu koncertów Nadbużańskiego Festiwalu Muzyki Wielkopostnej. Dziś o godz. o godz. 19:00 wystąpi chór Słoneczny Krąg z Żułowa i chór parafialny w Pliszczyna. Za tydzień (26.03) wystąpi muzykująca rodzina z Lublina The Fedor Family.
  3. Jutro (20.03) uroczystość św. Józefa (przeniesiona z 19 marca z racji przypadającej niedzieli Wielkiego Postu).
  4. W piątek (24.03) nabożeństwa Drogi Krzyżowej poprowadzą: o godz.8:30 - Jasnogórska Rodzina Różańcowa, o godz. 16:00 – Zespół Tehalim, o godz. 17:15 – Domowy Kościół, o godz. 19:00 - kandydaci do bierzmowania.
  5. W sobotę (25.03) przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Dodatkowa msza św. o godz. 16:00. Na mszach godz.: 9:00, 16:00 i 18:00 będzie możliwość złożenia przyrzeczeń Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. W tym dniu br. Filip złoży śluby wieczyste na Jasnej Górze. Prosimy o modlitwę za niego.
  6. Zachęcamy do włączenia się w kolejną edycję akcji charytatywnej „Torba Miłosierdzia” organizowanej przez Caritas Diecezji Siedleckiej. Polega ona na zabraniu z zakrystii ministranckiej papierowej torby, którą następnie wyposażoną w podstawowe produkty zwracamy do kościoła. Paczki będziemy zbierać do Niedzieli Palmowej, aby jak w poprzednich latach przekazać je potrzebującym we współpracy z MOPS we Włodawie, w tym roku wiemy o ok. 50 rodzinach i osobach potrzebujących pomocy. Więcej szczegółów w gablocie z ogłoszeniami.
  7. Kartki świąteczne, baranki czekoladowe Caritas i świece Caritas są do nabycia po mszach św. w księgarni Paulinianum (wejście do klasztoru od strony zakrystii ministranckiej).

Z życia parafi

Jarmark 2023

Jarmark 2023

Tegoroczny Jarmark Pauliński we Włodawie przypadnie w dniach 26-27...

Więcej
Podziękowania z RPA

Podziękowania z RPA

Wraz z parafianami serdecznie dziękujemy za wsparcie naszej misji...

Więcej
Pomnik o. Kajetana Młynarskiego

Pomnik o. Kajetana Młynarskiego

Od początku 2022 roku trwają przygotowania do budowy pomnika o. Kajetana w...

Więcej
Bierzmowanie - informacje

Bierzmowanie - informacje

Informacje szczegółowe i terminy spotkań dla rodziców i kandydatów mających...

Więcej