Parafia Św. Ludwika we Włodawie

2 lipca 2023

  1. Nieszpory niedzielne o godz. 17:30.
  2. Dziś przypada rocznica zawierzenia Włodawy Matce Bożej. Przy tej okazji zapraszamy na cotygodniowe nabożeństwa Akatystu, które są owocem tamtego wydarzenia, w każdą sobotę o godz. 17:30.
  3. Dziś młodzież jadąca na Paulińskie Dni Młodych zaprasza po każdej mszy świętej na słodki poczęstunek przed kościołem. Jest to okazja, by wesprzeć wyjazd naszej młodzieży na XIII PDM w Wągrowcu.
  4. W tym tygodniu przypadają: pierwsza środa miesiąca – nabożeństwo do św. Józefa o godz. 17:30 oraz pierwszy czwartek i piątek miesiąca – nabożeństwa okolicznościowe po mszach o godz. 9:00. Odwiedziny osób chorych i starszych z posługą sakramentalną według stałego porządku (czwartek – południowa strona Włodawy; piątek – północna część Włodawy oraz Suszno i Szuminka.
  5. Godzina Święta w czwartek (6.07) od 23:00.
  6. Przypominamy, że w czasie wakacji codzienna adoracja Najśw. Sakramentu i spowiedź trwa od godz. 17:00 do 17:50; kancelaria parafialna czynna jest w soboty w godz. 10:00 – 11:00; administracja cmentarza czynna jest w środy w godz. 16:00 – 17:00.
  7. Trwają przygotowania do tegorocznego Jarmarku Paulińskiego. Zapraszamy do udziału w wystawie „Historia włodawskiej Rodziny”. Prezentacja ma opowiedzieć dzieje naszych rodzin na tle historii Włodawy. Już teraz zachęcamy także do udziału w sesji naukowej, która odbędzie się 26 sierpnia o godz. 14:00. Tematy sesji będą dotyczyć wybranych aspektów historii Włodawy. TUTAJ można zapoznawać się z uaktualnianym na bieżąco programem Jarmarku oraz z tematami sesji naukowej.
  8. Trwa także budowa pomnika o. Kajetana Młynarskiego. Uroczyste wmurowanie kamienia węgielnego planujemy na 30 lipca po sumie o godz. 10:30. Przygotowywane jest miejsce w fundamentach pomnika, w którym zostanie umieszczony akt fundacyjny. Zapraszamy także fundatorów, aby przygotowali swoje własne dokumenty, upamietniające ich udział w tym dziele oraz upamiętniające ich rodziny. Dokumenty te zostaną złożone w fundamentach pomnika i będą stanowiły pamiątkę dla przyszłych pokoleń. Z przyczyn technicznych prosimy, aby dokumenty te dostarczyć do klasztoru do 26 lipca.
  9. W minionym tygodniu pożegnaliśmy zmarłych: śp. Barbarę Kozaczuk i Michała Kępińskiego. Wieczny odpoczynek racz im dać. Panie…

Z życia parafi

Powieść o Włodawie

Powieść o Włodawie

Powstaje powieść o Kajetanie Młynarskim. Będzie to właściwie powieść o...

Więcej
Jadłodzielnia we Włodawie

Jadłodzielnia we Włodawie

Zapraszamy mieszkańców Włodawy i okolic do korzystania z jadłodzielni....

Więcej
Podziękowania z RPA

Podziękowania z RPA

Wraz z parafianami serdecznie dziękujemy za wsparcie naszej misji...

Więcej
Nabożeństwa listopadowe

Nabożeństwa listopadowe

Nabożeństwa w kaplicy Zmartwychwstania Pańskiego w listopadzie 2023 r....

Więcej