Parafia Św. Ludwika we Włodawie

24 września 2023

  1. Dziejsza taca jest przeznaczona na cele remontowe.
  2. Nieszpory niedzielne o godz. 17:30.
  3. Za tydzień (1.10) przypada pierwsza niedziela miesiąca – nabożeństwo eucharystyczne po sumie o godz. 10:30.
  4. Przypominamy, że do końca października przyjmujemy w kancelarii parafialnej intencje mszalne na przyszły rok związane z jubileuszami (dla tych intencji ważne są terminy, bo wiąże się z nimi świętowanie rodzinne i zaproszeni goście), pozostałe intencje na przyszły rok będziemy przyjmować po uroczystości Wszystkich Świętych.
  5. Zaproszenie Biskupa Siedleckiego Kazimierza Gurdy na XIII Diecezjalną Pielgrzymkę Mężczyzn do Pratulina: Drodzy Diecezjanie! Misją Chrystusowego Kościoła jest prowadzenie ludzi do zbawienia. Dokonuje się to przede wszystkim poprzez głoszenie Bożego słowa, sprawowanie sakramentów świętych, a także poprzez troskę o przekaz wiary i świadectwo życia chrześcijańskiego. Nieocenianą rolę w realizacji tego zadania mają mężczyźni. Dlatego pragnę serdecznie zaprosić wszystkich mężczyzn, na kolejną – XIII już - Diecezjalną Pielgrzymkę Mężczyzn do Sanktuarium Błogosławionych Męczenników w Pratulinie, która odbędzie się w niedzielę 1 października br. Podczas tego spotkania, które rozpocznie się o godz. 10.00, podejmiemy temat chrześcijańskiego wychowania, który – jak ufam – szczególnie pomoże ojcom i dziadkom odkryć wartość ich powołania i misji. Gorąco zachęcam do pokoleniowego udziału w tej inicjatywie: ojców wraz synami, dziadków z wnukami. Zapraszam szczególnie członków Bractwa „Strażnicy Kościoła”, Braci Strażaków z tak wielu jednostek Straży Pożarnej działających w naszej diecezji, członków wspólnoty „Wojownicy Maryi” i innych ruchów zrzeszających mężczyzn. Księży Proboszczów proszę o zorganizowanie w swoich parafiach grup pielgrzymkowych. Niech doroczne spotkanie w Pratulinie przy relikwiach Błogosławionych Unickich Męczenników, modlitwa i słuchanie słowa Bożego będą czasem łaski oraz umocnieniem sił, do owocnego wypełniania przez mężczyzn swojego powołania w rodzinie, w Kościele i społeczeństwie. Na pielgrzymi trud wszystkim z serca błogosławię. + Kazimierz Gurda, biskup siedlecki.
  6. Zapraszamy osoby żyjące w związkach nieskaramentalnych na spotkania formacyjne, które odbywaja się w ka żda trzecią niedzielę miesiąca o godz. 15:00 w Domu Rekolekcyjnym w Siedlanowie. Informacje o zapisach i terminy spotkań w gablocie kościelnej oraz TUTAJ.
  7. Urząd Miasta Włodawa serdecznie zaprasza na odsłonięcie pomnika poświęconego gen. Franciszkowi Kleebergowi i jego żołnierzom z udziałem Pana Prezydenta RP Andrzeja Dudy. Uroczystość odbędzie się w najbliższy wtorek (26.09) o godzinie 16.30 na rynku przy Czworoboku.
  8. Przychodnia Medycyny Rodzinnej „Zdrowa Rodzina” przy ul. Mielczarskiego 9 we Włodawie zaprasza w czwartek (5.10) od godz. 9:00 do skorzystania z możliwości przeprowadzenia badań. Więcej szczegółów w gablocie kościelnej oraz w przychodni.

Z życia parafi

Zbudujmy mocne więzi

Zbudujmy mocne więzi

Razem ze Stowarzyszeniem "Nadzieja" zapraszamy rodziców młodzieży z klas...

Więcej
Wieczór uwielbienia

Wieczór uwielbienia

Więcej
Powieść o Włodawie

Powieść o Włodawie

Powstaje powieść o Kajetanie Młynarskim. Będzie to właściwie powieść o...

Więcej
Jadłodzielnia we Włodawie

Jadłodzielnia we Włodawie

Zapraszamy mieszkańców Włodawy i okolic do korzystania z jadłodzielni....

Więcej