Parafia Św. Ludwika we Włodawie

1 października 2023

  1. Nabożeństwa październikowe codziennie o godz. 17:15. Zapraszamy wspólnoty parafialne do prowadzenia modlitwy (lista zgłoszeń wspólnot w zakrystii ministranckiej). W tym roku zamiast rozważań różańcowych będziemy korzystać z czytań o św. Jozafacie Kuncewiczu przygotowanych dla diecezji siedleckiej.
  2. W tym tygodniu przypadają: pierwsza środa miesiąca – nabożeństwo do św. Józefa o godz. 17:15 połaczone z nabożeństwem różańcowym oraz pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca – nabożeństwa okolicznościowe po mszach o godz. 9:00. Odwiedziny osób chorych i starszych z posługą sakramentalną według stałego porządku (czwartek – południowa strona Włodawy; piątek – północna część Włodawy oraz Suszno i Szuminka; sobota – centrum Włodawy – kamienice i bloki).
  3. Godzina Święta w czwartek (5.10) od 23:00.
  4. W sobotę (7.10) przypada wspomnienie Matki Bożej Różańcowej. Podczas nabożeństwa różańcowego o godz. 17:15 zostaną pobłogosławione różańce dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św.
  5. Spotkanie Jasnogórskiej Rodziny Różańcowej w przyszłą niedzielę (8.10) o godz. 11:30 w klasztorze. Gospodarzami spotkania będą: róża bł. Honorata Koźmińskiego i róża św. Jana Pawła II.
  6. Przypominamy, że do końca października przyjmujemy w kancelarii parafialnej intencje mszalne na przyszły rok związane z jubileuszami (dla tych intencji ważne są terminy, bo wiąże się z nimi świętowanie rodzinne i zaproszeni goście), pozostałe intencje na przyszły rok będziemy przyjmować po uroczystości Wszystkich Świętych.
  7. Stowarzyszenie Chrześcijańsko-Patriotyczne Ziemi Włodawskiej zaprasza na spotkanie z ministrem Jackiem Sasinem jutro (2.10) o godz. 15:45 na rynku przy pomniku Rzeczpospolitej Włodawskiej.
  8. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Władysławę Andor. Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie…

Z życia parafi

Zbudujmy mocne więzi

Zbudujmy mocne więzi

Razem ze Stowarzyszeniem "Nadzieja" zapraszamy rodziców młodzieży z klas...

Więcej
Wieczór uwielbienia

Wieczór uwielbienia

Więcej
Powieść o Włodawie

Powieść o Włodawie

Powstaje powieść o Kajetanie Młynarskim. Będzie to właściwie powieść o...

Więcej
Jadłodzielnia we Włodawie

Jadłodzielnia we Włodawie

Zapraszamy mieszkańców Włodawy i okolic do korzystania z jadłodzielni....

Więcej