Parafia Św. Ludwika we Włodawie

18 lutego 2024

  1. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17:15.
  2. Dziś ogólnodiecezjalna zbiórka na cele inwestycyjne. Ofiary na ten cel można składać do skarbony w kruchcie kościoła.
  3. Spotkanie zelatorów i zastępców zelatorów róż różańcowych w środę (21.02) o godz. 19:00 w klasztorze.
  4. W piątek (23.02) nabożeństwa Drogi Krzyżowej poprowadzą: o godz. 8:30 - Jasnogórska Rodzina Różańcowa, o godz. 16:00 - Liturgiczna Służba Ołtarza, o godz. 17:15 - Wspólnoty neokatechumenalne, o godz. 19:00 - kandydaci do bierzmowania.
  5. Rekolekcje wielkopostne rozpoczniemy w przyszłą niedzielę (25.02). Ich tematem przewodnim będzie Całun Turyński, którego wierna kopia zostanie wystawiona do publicznej adoracji Rekolekcje poprowadzi ks. Zbigniew Dudek, kustosz repliki Całunu Turyńskiego. Od poniedziałku do środy msze św. z naukami rekolekcyjnymi o godz.: 6:30, 9:00, 16:00 i 18:00. Spowiedź od poniedziałku do środy w godz.: 15:00 – 16:00 i 17:00 – 18:00.
  6. Za tydzień (25.02) przypada ostatnia niedziela miesiąca  – msza św. w intencji dobrodziejów parafii i klasztoru o godz. 7:00. Taca będzie przeznaczona na cele remontowe.
  7. Wraz z Towarzystwem Muzyki Chóralnej Vlodaviensis zapraszamy na III Nadbużański Festiwal Muzyki Wielkopostnej, który będzie trwać od II do V niedzieli Wielkiego Postu. Koncerty będą odbywać się po mszach św. wieczornych. Festiwal otworzy w przyszłą niedzielę Zespół Muzyki Dawnej „Sabionetta” z Warszawy.
  8. W przyszłą niedzielę ogólnodiecezjalna zbiórka na pomoc Kościołowi na świecie „Ad Gentes”. Ofiary na ten cel będzie można składać do skarbony w kruchcie kościoła.

Z życia parafi

Rekolekcje z Całunem Turyńskim

Rekolekcje z Całunem Turyńskim

Tegoroczne rekolekcje wielkopostne w naszej parafii odbędą się w...

Więcej
Powieść o Włodawie

Powieść o Włodawie

Powstaje powieść o Kajetanie Młynarskim. Będzie to właściwie powieść o...

Więcej
Jadłodzielnia we Włodawie

Jadłodzielnia we Włodawie

Zapraszamy mieszkańców Włodawy i okolic do korzystania z jadłodzielni....

Więcej
Podziękowania z RPA

Podziękowania z RPA

Wraz z parafianami serdecznie dziękujemy za wsparcie naszej misji...

Więcej