Parafia Św. Ludwika we Włodawie

26 maja 2024

 1. Dzisiejsza taca jest przeznaczona na cele remontowe.
 2. Nabożeństwa majowe (od soboty – czerwcowe) codziennie o godz. 17:30.
 3. Jutro (27.05) po mszy św. wieczornej Akatyst z zawierzeniem w opiekę Matce Bożej Włodawskiej naszego powiatu.
 4. W czwartek (30.05) przypada uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Msze św. wg porządku niedzielnego. W tym roku procesja wyruszy z kościoła Najświętszego Serca Jezusowego po mszy św. o godz. 10:30. Po przyjściu procesji będzie odprawiona msza św. w naszym kościele (przesunięta z godz. 12:00).
 5. Od piątku do następnego czwartku procesje eucharystyczne będziemy celebrować po mszach św. wieczornych (z wyjątkiem niedzieli, kiedy procesja będzie po sumie o godz. 10:30). W tych dniach nabożeństwa majowe/czerwcowe będą połączone z procesjami (z wyjątkiem niedzieli).
 6. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca – nabożeństwo okolicznościowe po mszy o godz. 9:00. Odwiedziny osób chorych i starszych z posługą sakramentalną – centrum Włodawy – kamienice i bloki.
 7. Za tydzień (2.06) przypada pierwsza niedziela miesiąca – procesja eucharystyczna po sumie o godz. 10:30. W całej diecezji będzie prowadzona zbiórka na budowę kościołów.
 8. W przyszłą niedzielę (2.06) o godz. 12:00 o. Filip odrawi mszę św. prymicyjną.
 9. W związku z propozycjami wyjazdów do Czatachowej k. Częstochowy na spotkania organizowane przez o. Daniela Galusa, na którego została nałożona kara suspensy, informujemy, że nie są to wyjazdy organizowane przez parafię lub wspólnotę Odnowy w Duchu Świetym, lecz przez osoby prywatne. Stanowczo odradzamy brać udział w tego typu wydarzeniach w Czatachowej.
 10. Dziś w kościele Najświętszego Serca Jezusowego o godz. 19:00 odbędzie się koncert „Błogosławieni Męczennicy Podlascy” z okazji 150-lecia męczeństwa Unitów. Szczegóły na plakacie w gablocie.
 11. Ks. bp Kazimierz Gurda zaprasza wiernych diecezji siedleckiej do udziału w uroczystoiściach jubileuszowych 25. rocznicy pielgrzymki św. Jana Pawła II do Ojczyzny w dn. 9 czerwca o godz. 18:00 w Siedlcach. Pełny tekst zaproszenia wraz z programem wydarzeń znajduje się w gablocie i TUTAJ.
 12. Również w gablocie i TUTAJ można zapoznać się z tekstem Oświadczenia Dyrektorów Wydziałów Katechetycznych w sprawie sprzeciwu wobec działań Ministerstwa Edukacji Narodowej w związku z lekcjami religii.

Z życia parafi

Upamiętnienie Męczennika

Upamiętnienie Męczennika

Trwa budowa pomnika o. Kajetana Młynarskiego . W ubiegłym roku zostały...

Więcej
Jadłodzielnia we Włodawie

Jadłodzielnia we Włodawie

Zapraszamy mieszkańców Włodawy i okolic do korzystania z jadłodzielni....

Więcej
Zapraszamy do sklepu

Zapraszamy do sklepu

Zapraszamy do sklepu Paulinianum przy klasztorze. Z okazji ostatnich Dni...

Więcej