Parafia Św. Ludwika we Włodawie

2 czerwca 2024

 1. Dziś diecezjalna zbiórka na budowę kościołów. Ofiary na ten cel można składać do skarbony w kruchcie kościoła.
 2. Nabożeństwo czerwcowe dziś o godz. 17:30, od jutra do czwartku nabożeństwo będzie połączone z procesją eucharystyczną po mszach św. wieczornych, od piątku nabożeństwa codziennie o godz. 17:30.
 3. We wtorek (4.06) zapraszamy na Dzień Dziecka. Msza św. w intencji dzieci o godz. 15:00, następnie festyn w ogrodach klasztornych do godz. 18:45.
 4. W tym tygodniu przypadają: pierwsza środa miesiąca – nabożeństwo do św. Józefa o godz. 17:30; oraz pierwszy czwartek i piątek miesiąca – nabożeństwa okolicznościowe po mszach o godz. 9:00. Odwiedziny osób chorych i starszych z posługą sakramentalną według stałego porządku (środa - północna część Włodawy; czwartek – południowa strona Włodawy; piątek – Suszno i Szuminka).
 5. Nawiedzenie relikwii bł. Rodziny Ulmów w naszej parafii rozpocznie się czwartek (6.06). Przywitanie relikwii o godz. 17:15 przed kościołem. Zakończenie peregrynacji w piątek (7.06) o godz. 16.30.
 6. Godzina Święta w czwartek (6.06) od 23:00.
 7. W piątek (7.06) przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 8. Spotkanie Jasnogórskiej Rodziny Różańcowej w przyszłą niedzielę (9.06) o godz. 11:30 w klasztorze. Gospodarzami spotkania będą: róża NMP Nieustającej Pomocy i róża św. Maksymiliana Kolbego.
 9. Dobiegają końca prace przy pomniku o. Kajetana Młynarskiego. Uroczystość odsłonięcia jest zaplanowana na 11 sierpnia br. TUTAJ oraz w gablocie kościoła umieszczony jest projekt tablicy fundacyjnej. Zanim projekt zostanie przekazany do realizacji prosimy fundatorów o sprawdzenie, czy treść jest prawidłowa. Jeśli jeszcze ktoś chce dołączyć się do grona fundatorów, można to uczynić do końca czerwca.
 10. Starostwo Powiatowe we Włodawie informuje, że w związku z dziewiątą edycją zawodów „Żelazny Triathlon” 8 czerwca w godz. 13:15 – 15:30 zamknięta będzie droga od kościoła w Okunince do Orchówka oraz odcinek drogi od centrum Okuninki do zjazdu przy kościele i od centrum do zjazdu do Tarasiuk.
 11. W minionym tygodniu pożegnaliśmy zmarłych: śp. Franciszka Weremczuka i Kazimierę Struską. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…

Z życia parafi

Upamiętnienie Męczennika

Upamiętnienie Męczennika

Trwa budowa pomnika o. Kajetana Młynarskiego . W ubiegłym roku zostały...

Więcej
Jadłodzielnia we Włodawie

Jadłodzielnia we Włodawie

Zapraszamy mieszkańców Włodawy i okolic do korzystania z jadłodzielni....

Więcej
Zapraszamy do sklepu

Zapraszamy do sklepu

Zapraszamy do sklepu Paulinianum przy klasztorze. Z okazji ostatnich Dni...

Więcej