Parafia Św. Ludwika we Włodawie

28 kwietnia 2024

  1. Dzisiejsza taca jest przeznaczona na cele remontowe.
  2. Nieszpory niedzielne o godz. 17:30.
  3. Nabożeństwa majowe od środy (1.05) codziennie o godz. 17:30.
  4. Dziś Włodawska Gromada Zuchenek rozprowadza po mszach św. własnoręcznie przygotowane upominki, z których dochód zostanie przeznaczony na wyposażenie grupy.
  5. W tym tygodniu przypadają: pierwsza środa miesiąca – nabożeństwo do św. Józefa o godz. 17:30 (połączone z nabożeństwem majowym); oraz pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca – nabożeństwa okolicznościowe po mszach o godz. 9:00. Odwiedziny osób chorych i starszych z posługą sakramentalną według stałego porządku (środa - północna część Włodawy; czwartek – południowa strona Włodawy; piątek – Suszno i Szuminka; sobota – centrum Włodawy – kamienice i bloki).
  6. Godzina Święta w czwartek (2.05) od 23:00.
  7. W piątek (3.05) przypada uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. o godz.: 6:30, 9:00, 10:30 - za Ojczyznę, 16:00 i 18:00. Z racji uroczystości nie obowiązuje nas w tym dniu wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  8. Burmistrz Włodawy Wiesław Muszyński i Przewodnicząca Rady Miejskiej we Włodawie Joanna Szczepańska serdecznie zapraszają do wspólnego świętowania 233. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Włodawskie obchody Święta Narodowego Trzeciego Maja rozpocznie msza święta w intencji Ojczyzny w kościele św. Ludwika o godzinie 10:30. Następnie uczestnicy przejdą pod pomnik upamiętniający Rzeczpospolitą Włodawską, w hołdzie generałowi Franciszkowi Kleebergowi i żołnierzom Samodzielnej Grupy Operacyjnej „Polesie", gdzie nastąpi złożenie wieńców i zapalenie zniczy. Uroczystości towarzyszyć będzie asysta honorowa z 19. Chełmskiego Dywizjonu Artylerii Samobieżnej w Chełmie. Po części oficjalnej na placu przy „Czworoboku” odbędzie się koncert patriotyczny i mini piknik służb mundurowych.
  9. Za tydzień (5.05) przypada pierwsza niedziela miesiąca – procesja eucharystyczna po sumie o godz. 10:30.
  10. W minionym tygodniu pożegnaliśmy zmarłych: śp. Bogusława Smolika i Janinę Zdunek. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…

Z życia parafi

Upamiętnienie Męczennika

Upamiętnienie Męczennika

Trwa budowa pomnika o. Kajetana Młynarskiego . W ubiegłym roku zostały...

Więcej
Jadłodzielnia we Włodawie

Jadłodzielnia we Włodawie

Zapraszamy mieszkańców Włodawy i okolic do korzystania z jadłodzielni....

Więcej
Zapraszamy do sklepu

Zapraszamy do sklepu

Zapraszamy do sklepu Paulinianum przy klasztorze. Z okazji ostatnich Dni...

Więcej